Jak działamy
Nowoczesna elektrotechnika jest dyscypliną wielowymiarową, założenia naszej działalności nie są więc skoncentrowane na kwestiach technologicznych a na komforcie naszych klientów w użytkowaniu montowanych przez nas inteligentnych instalacji. Zarówno wykonanie jak i rozplanowanie każdej sieci muszą zapewnić tak wygodę jak i bezpieczeństwo. Zajmujemy się również konwencjonalnymi instalacjami elektrycznymi.
Podczas planowania prac i podczas samej instalacji dbamy o realizację koncepcji i wizji klienta, w razie potrzeby służmy radą dotyczącą ich realizacji. Ponieważ nasza praca wiąże się najczęściej z kondycją mieszkań i domów oraz miejsc pracy, które w dzisiejszych czasach stanowią dla wielu „drugi dom”, wypełniając zobowiązania kontrahenckie kierujemy się poczuciem odpowiedzialności i dbałością o dobre samopoczucie użytkowników oraz ułatwienie organizacji codziennych czynności. Dlatego nasze instalacje wykluczają jakiekolwiek trudności.
Postęp technologiczny dokonuje się dziś niezwykle szybko, a możliwości są coraz bardziej rozbudowane, zawsze jesteśmy więc na bieżąco z innowacjami rynku. Swoją wiedzą pomagamy klientom już na etapie pierwszych konsultacji. Dzięki doświadczeniu możemy zaoferować idealny dobór urządzeń i dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb klientów zarówno indywidualnych jak i komercyjnych.
POPULARNE USŁUGI
Najpopularniejsze usługi o które pytają nasi klienci i z którymi mamy do czynienia najczęściej w dziedzinie inteligentnych instalacji to:
System monitoringu
Sytuacja w poszczególnych częściach domu lub budynku firmowego może zostać sprawdzona za pomocą monitoringu z dowolnego miejsca. W chwili wizyty osób niepowołanych, albo nieprzewidzianego rozwoju sytuacji informacja o tym natychmiast dociera do użytkownika i pozwala na bezpośrednią reakcję.
System alarmowy
Integralna część większości budynków mieszkalnych i firmowych to alarm zapewniający realne bezpieczeństwo. System alarmowy zabezpiecza to co najważniejsze, dlatego musi być sprawdzony i odpowiednio dopasowany.
Automatyka domowa
Inteligentne instalacje obsługują rolety i żaluzje, umożliwiają wygodną kontrolę naturalnego oświetlenia w budynku. Systemy automatyki domowej pozwalają też sterować bramą garażu i wjazdową
Instalacja przeciwoblodzeniowa
Dbałość o bezpieczeństwo zimą i gwarancja suchej nawierzchni w okresach trudnych warunków atmosferycznych to funkcja instalacji przeciwoblodzeniowej. Pozwala ona uniknąć uszkodzeń spowodowanych zamarzającą wodą, oszczędza też czas i energię poświęcane na odśnieżanie.
Kontrola dostępu
Ten system pozwala na szybką identyfikację osób poruszających się po budynku firmy często jest instalowany w postaci bramek wejściowych w obiektach sportowych i biurach. Obok instalacji alarmowej i monitoringu jest kolejnym sprawdzonym sposobem zabezpieczenia
Sterowanie oświetleniem
Systemy oświetleniowe sterowane eleganckimi włącznikami, albo za pomocą smartfona czy tabletu dopasowują się do pory dnia oraz sytuacji tonując, lub wzmacniając nastrój
System nagłośnienia
Ulubione melodie w całym domu, albo komunikaty na wszystkich piętrach siedziby firmy. Dyskretnie podłączone głośniki można umieścić w dowolnym miejscu w obiekcie.
NIEKTÓRE ROZWIĄZANIA Z ZASTOSOWANIEM INTELIGENTNYCH INSTALACJI
Jednym z rozwiązań integrujących funkcje poszczególnych instalacji są tak zwane sceny. To zaplanowane i zautomatyzowane konfiguracje wspólnych działań różnych sieci, które oszczędzają czas, obniżają koszty i zapewniają komfort. Poniżej omawiamy najpopularniejsze z tych, jakie możemy zaproponować, oczywiście każda ze scen jest możliwa do rozbudowania według wizji i koncepcji klienta.
Wejście
Czujnik zmierzchowy włącza oświetlenie zewnętrzne budynku ukazując drogę do środka automatycznie, lub w trakcie wejścia na teren posesji. Obwody odpowiedzialne za przebieg reszty sceny uruchamia się jednym przyciskiem „wejście” w telefonie, tablecie, laptopie, czy włączniku ściennym. Włączają one światła wewnątrz budynku, ustawiają pracę grzejników albo klimatyzacji by uzyskać żądaną temperaturę, uruchamiają wentylację.
Wyjście
Ten rodzaj uwalnia od konieczności obchodu po całym budynku przed wyjściem. Wystarczy jeden przycisk by system zamknął okna i wyłączył wszystkie światła, a układy grzewcze albo klimatyzacyjne przełączył w tryb eko, a potem wygasił. Jednocześnie uzbraja się system zabezpieczeń rozpoczynając ochronę obiektu.
Ochrona przed przegrzaniem
Wysokie rejestry temperatur wywołują natychmiastową reakcję systemu automatycznie włączającego chłodzenie i pilnującego nastawionej temperatury, by nie wzrosła powyżej zadanej. Do funkcji systemu należeć może również automatyczne opuszczenie żaluzji jako zabezpieczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem.
Symulacja obecności
Wariant wybierany na czas opuszczenia budynku – zaprogramowany odpowiednio system może między innymi czuwać nad kombinacją włączania i wyłączania świateł w kolejnych pomieszczeniach co sugeruje obecność kogoś w domu i odstrasza osoby o złych zamiarach. Kolejne efekty to emitowana w określonych godzinach muzyka, regulacja rolet, czy trzaskanie drzwiami.
Wyjazd na urlop / Powrót z urlopu
Na czas dłuższej nieobecności należy odpowiednio zaprogramować instalację by na przykład od czasu do czasu przewietrzyła budynek, podlewała trawnik, wyłączyła ogrzewanie. Funkcję „powrót z urlopu” można aktywować zdalnie za pośrednictwem internetu albo zaprogramować dokładną datę i godzinę jej uruchomienia. Jeszcze przed wejściem domu uruchomi się system grzewczy/klimatyzacyjny, dom zostanie przewietrzony, system oświetlenia postawiony w stan gotowości do reakcji na sygnał z czujników ruchowych na granicach posesji.
Kino Domowe
Ta aranżacja sytuacji polega na przyćmieniu światła, opuszczeniu rolet, włączeniu ekranu i aktywacji dodatkowego sprzętu nagłośnieniowego. Po zakończeniu seansu jeden przycisk przywraca pomieszczenie do kondycji spoczynkowej, lub warunkowanej przez inne inteligentne systemy.
INSTALACJA A BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWANIA
Korzystanie z energii elektrycznej wymusza obowiązek zapewnienia ochrony użytkowników przed możliwością porażenia czy pożaru. Planowanie i montaż każdej instalacji – inteligentnej bądź konwencjonalnej – wymaga więc uwzględnienia wielu czynników, które mogą pojawić się na różnych etapach budowy, remontu, urządzania lub modernizacji domu. Prace elektroinstalacyjne przeprowadza się podczas kończenia stanu surowego budynku, w przypadku układów bezprzewodowych często później. W tym okresie prac budynek może już zawierać nieprzewidziane wcześniej obiekty, dlatego do naszych najważniejszych cech należy elastyczność w realizacji i doborze komponentów.
Każda instalacja jest zespołem rozmaitych elementów połączonych przewodami, lub wyznaczoną częstotliwością, dzieli się na obwody sterujące poszczególnymi urządzeniami, albo grupami urządzeń. W zależności od przeznaczenia w skład obwodów wchodzi aparatura zabezpieczająca, aparatura sterująca (umieszczona na ogół w rozdzielnicy), wyłączniki, gniazda i wypusty przyłączeniowe.
Rozmieszczenie gniazd i punktów oświetleniowych wiąże się z liczbą obwodów oraz rodzajami urządzeń elektrycznych, każdy obwód chroni się oddzielnym wyłącznikiem. Główną rozdzielnicę lokalizuje się zazwyczaj w pobliżu wejścia do domu, lub budynku firmy w jakimś łatwo dostępnym miejscu. Na ogół trafia do holu, garażu, lub wiatrołapu. Jej wielkość dobiera się w zależności od liczby modułów obsługiwanego systemu, w przeciętnej domowej instalacji powinna mieścić minimum 24 moduły. Poza bezpiecznikami zawiera wyłączniki reagujące na różnice natężenia prądu i dodatkowe zabezpieczenia i sterowniki – sygnalizację (lampki kontrolne), zegary i styczniki.